נגיף הקורונה

שלטונות סין: סימנים ראשונים להיחלשות בהתפשטות הנגיף

לראשונה מאז כחודש, מספר מקרי הקורונה החדשים שאותרו ביממה האחרונה בסין ירד משמעותית - 393 מקרים חדשים בלבד | לראשונה דווח על שני מתים מהמחלה באיראן

נוסעים ברציף רכבת בסין. צילום: Robert Wei/ שאטרסטוק

מספר האנשים שנדבקו, חלו ואושפזו עקב נגיף ה-COVID19, הקורונה החדש, עומד הבוקר (ה') על 75,728 – מהם 74,578 בסין בלבד. כל השאר ב-30 מדינות ועל ספינת הקרוזים "נסיכת היהלום" העוגנת ליד חוף יוקוהמה ביפן.

ביממה האחרונה נוספו למניין זה רק 393 מקרים חדשים בסין בלבד, ירידה משמעותית לעומת 1,693 מקרים שעליהם דיווחו שלטונות הבריאות בסין יממה קודם לכן. זה גם השיעור היומי של החולים החדשים הנמוך ביותר מאז 25 בינואר, כאשר התפשטות הנגיף עוד היתה בשלב מוקדם.

מניין המתים מהמחלה עד כה 2,128, כאשר ביממה האחרונה נוספו 114. לראשונה דווח אמש על שני חולים שאותרו באיראן והם נכללים במניין המתים.

שיעור המחלימים מקרב אלה שלגביהם הסתיימו כל הבדיקות וגם תוצאי הטיפול שניתן להם עומד על 16,465. במצב קריטי נמצאים 12,063 חולים, 45,072 במצב קל-מתון. מספר החולים החדשים שהחל הטיפול בהם 57,135.

מקרב נוסעי הספינה, מספר המקרים שהועברו לבתי חולים הוא עתה 621 אבל מהם שניים נפטרו הלילה, גבר בן 87 ואישה בת 84 אזרחי יפן ועם מחלות רקע כרוניות.

12 ישראלים מהספינה היו אמורים לעלות היום על טיסה בדרך לארץ, אלא ששעות אחדות לפני ההמראה ולאחר שעברו בדיקות רפואיות נוספות, אחד מהם אובחן כנדבק בקורונה. הוא הישראלי הרביעי שנדבק בנגיף ולכן יקבל את המשך הטיפול בבית החולים ביפן. שלושת ישראלים אחרים שנדבקו לפניו עדיין מאושפזים ביפן.

במחוז חוביי בסין, מוקד ההתפרצות שבה כ-60 מיליון תושבים, ממשיכים פקידי ממשל לעבור מדלת לדלת כדי לאתר כל אדם שנדבק בנגיף. 11 מיליון מתושבי העיר ווהאן, בירת המחוז, עדיין בהסגר הנמשך כבר חודש. עם זאת, השלטונות דיווחו כי יש סימנים ראשונים להיחלשות בהתפשטות הנגיף.

נושאים קשורים:  נגיף הקורונה,  סין,  מגיפה,  חדשות
תגובות