קורונה בישראל

עבדו שעות נוספות במשבר הקרונה וגילו להפתעתם שתוספת השכר קוזזה

אחים ואחיות גילו בתלושי השכר ששעות העבודה הנוספות עליהן שולמו בחודש שעבר קוזזו בשכר הנוכחי | במשרד הבריאות הסבירו: התוספת שולמה בטעות

צוות רפואי מעביר חולה למחלקת קורונה. צילום יוסי זמיר/ פלאש 90

אחים ואחיות בשירותי בריאות כללית ובבתי החולים של הקופה קיבלו בשבוע שעבר תלושי שכר שבהם בוצע ניכוי חלק מהתוספת המיוחדת - סכומים הנעים בין 1,200 שקל ועד 2,000 שקל בהתאם לשעות הנוספות שעבדו עקב משבר הקורונה. בתגובה למחאתם ואיום בהכרזת סכסוך עבודה, משרד הבריאות הסביר שהניכוי של התוספת הוא משום שהיא שולמה בטעות. כך דיווח אתמול (ב') אלון חכמון ב"מעריב".

בדיקה של כמה תלושי שכר העלתה כי התוספת בגין משמרות כפולות ושעות עבודה ארוכות הסתכמה לאחים ואחיות בסכומים שבין כ-800 ועד 1,500 שקל בלבד לכל התקופה שבה נטלו חלק במאבק למניעת התפשטות המגיפה.

בהתפרצות הקורונה בחודשים מארס ואפריל נחתם עם האחים והאחיות הסכם שכר מיוחד המקנה להם תוספת על עבודתם. במאי קיבלו האחים והאחיות תוספת של כמה מאות שקלים במשכורתם, אבל עתה, לצד תלוש השכר עבור יוני, הודיעו להם שנפלה טעות חישוב וכי משכרם יקוזז הסכום העודף ששולם להם.

אחות בכירה צוטטה בדיווח: "זה הזוי ובזוי גם יחד. התחושה היא של ניצול. נתנו את הנשמה במשמרות כפולות, 12 שעות בכל פעם, סיכנו את בריאותנו, חזרנו הביתה מפורקים, מילאנו מקום של אחים ואחיות שנדבקו בנגיף ולכן נעדרו מהעבודה כי נשלחו לבידוד, ועל כך קיבלנו מאות שקלים בודדים כתגמול. זה מתסכל".

אחות אחרת אמרה שהיא מרגישה מרומה: "ניכו מהשכר כ–50 אחוז מהתוספת שנתנו לנו בחודש שעבר. איך אפשר לבצע ניכוי שכזה בשכר למי שמתכנן את הוצאותיו מדי חודש? שיחקו בתלוש שלנו על פי האימרה בעל המאה הוא בעל הדעה. חדרי המיון קורסים מעומס ומחולי קורונה אבל בנו נוהגים כבשק חבטות".

אל המחאה הצטרפו אתמול חברי צוותים רפואיים מבתי החולים מאיר בכפר סבא והלל יפה בחדרה. יש כונה להיערך להכרזת סכסוך עבודה.

נושאים קשורים:  אחים ואחיות,  שכר,  קורונה,  תלוש שכר,  חדשות,  קופת חולים הכללית,  משרד הבריאות
תגובות