חדשות

השר הורוביץ מתכנן להסיר הגבלות על תרומות דם מהומוסקסואלים

שר הבריאות הנכנס ניצן הורוביץ מתכוון להסיר משאלון תרומת הדם של מד"א את כל המגבלות שחלו על תרומות דם של הומוסקסואלים וביניהן את השאלה על קיום יחסי מין בין גברים

תרומת דם (צילום: אילוסטרציה)

שר הבריאות הנכנס ניצן הורוביץ מתכוון להסיר משאלון תרומת הדם של מד"א את כל המגבלות שחלו על תרומות דם מהומוסקסואלים ובין היתר את השאלה על קיום יחסי מין בין גברים המופיעה בשאלון שמתבקש התורם למלא. כך דיווח הבוקר אדיר ינקו ב-ynet.

כיום יכולים הומוסקסואלים בישראל לתרום דם רק אם התחייבו שלא קיימו יחסי מין עם גברים אחרים ב-12 החודשים שקדמו למועד התרומה. נשים וגברים הטרוסקסואלים יכולים לתרום דם בכל עת אם הם עומדים ביתר הקריטריונים הדרושים לאישור קבלת התרומה מצד מד"א. עם זאת יש לציין: השכיחות של ה-HIV בקהילה הגאה עדיין גבוהה לעומת שאר האוכלוסיה, אף כי שיעור הנדבקים הכללי בקהילה זאת ירד.

כיום הומוסקסואלים אינם יכולים לתרום את כל מרכיבי הדם אך יכולים לתרום דם ולהשתתף בתכנית פלזמה קפואה שבה המנה הנתרמת מוקפאת לארבעה חודשים. אם התורם יתרום דם שוב בחלוף ארבעה חודשים, ותוצאות הבדיקות לזיהוי מחלות העלולות לעבור בעירוי יהיו שליליות, תסופק המנה הקפואה לטיפול בחולים.

נושאים קשורים:  הומוסקסואלים,  תרומת דם,  ניצן הורוביץ,  שר הבריאות,  חדשות
תגובות