מינויים

מינויים חדשים ביחידות למחלות זיהומיות במרכז הרפואי שיבא

פרופ' דפנה יהב מונתה למנהלת היחידה למחלות זיהומיות ומחליפה את פרופ' גליה רהב, שמונתה לנשיאת תחום המחלות הזיהומיות | ד"ר מיכל שטיין מונתה למנהלת היחידה המקבילה בבית החולים לילדים ספרא

מימין, פרופ' דפנה יהב, מנהלת היחיד למחלות זיהומיות ב"שיבא, ד"ר מיכל שטיין, מנהלת היחידה למחלות זיהומיות בבית החולים ספרא לילדים. צילום: דוברות שיבא

פרופ' דפנה יהב מונתה למנהלת היחידה למחלות זיהומיות במרכז הרפואי שיבא. פרופ' יהב מחליפה בתפקיד את פרופ' גליה רהב, שמונתה לנשיאת תחום המחלות הזיהומיות ב"שיבא".

פרופ' יהב למדה רפואה באוניברסיטת תל אביב, התמחתה ברפואה פנימית ועשתה התמחות-על במחלות זיהומיות. בתחילת דרכה ברפואה עבדה כמתמחה. אחר כך, כרופאה בכירה במחלקה פנימית ה' בבית החולים בילינסון. בהמשך, מונתה פרופ' יהב לרופאה בכירה ולמנהלת שירות זיהומים במדוכאי חיסון ביחידה למחלות זיהומיות ב"בילינסון".

פרופ' יהב היא פרופסור חבר במסלול הקליני באוניברסיטת תל אביב, חברה בוועדת האתיקה של האיגוד האירופי למחלות זיהומיות (ESCMID), עמיתה של האיגוד (ESCMID Fellow) ולוקחת חלק בוועדה המתכננת של הכנס השנתי מטעם האיגוד.

תחומי המחקר העיקריים שלה מתמקדים בטיפול בזיהומים בחיידקים רבי עמידות, משך טיפול אנטיביוטי וזיהומים בקשישים ובמדוכאי חיסון. בין שאר תפקידיה, היא גם עורכת אקדמית בעיתון מוביל בתחום המחלות הזיהומיות (Infectious Diseases and therapy) ובעיתון PLOS One.

על מינויה אמרה פרופ' יהב: "אני שמחה להפוך לחלק מהמרכז הרפואי שיבא ולהוביל את היחידה למחלות זיהומיות. אני שואפת לעמוד בראש יחידה מקצועית ונחשבת בתחומה, למשוך אליה מתמחים מכל הארץ, ולחזק ולהרחיב את שיתוף הפעולה הקליני והמחקרי, עם כל המחלקות והמכונים במרכז הרפואי".

כאמור, פרופ' יהב מחליפה בתפקיד את פרופ' רהב, שמונתה לנשיאת תחום המחלות הזיהומיות במרכז הרפואי שיבא.

פרופ' גליה רהב, נשיאת תחום המחלות הזיהומיות ב"שיבא". צילום: דוברות שיבא

פרופ' גליה רהב, מומחית בעלת שם עולמי בתחום מחלות זיהומיות וממובילות המאבק הלאומי בנגיף הקורונה, למדה רפואה באוניברסיטה העברית בירושלים והתמחתה ברפואה פנימית, במחלות זיהומיות ובמיקרוביולוגיה קלינית. בנוסף, יש לה דוקטורט בביולוגיה מולקולרית.

את עבודתה במרכז הרפואי שיבא החלה בשנת 2003, ביחידה למחלות זיהומיות. עם השנים הגדילה את פעילות היחידה באופן משמעותי והפכה אותה לגוף מייעץ לכל מחלקות המרכז הרפואי. במסגרת זו, בין השאר, הובילה את הקמתן של מעבדות מחקר, היחידה למניעת זיהומים, מרפאה למחלות זיהומיות ועוד.

על מינויה אמרה פרופ' רהב: "אני שמחה על הזכות שניתנה לי להמשיך ולתרום לעשייה ולקידום הרפואה במרכז הרפואי שיבא, ומברכת את פרופ' יהב עם כניסתה לתפקיד מנהלת היחידה למחלות זיהומיות. במסגרת פעילותי כנשיאת תחום המחלות הזיהומיות וכיושבת ראש האיגוד למחלות זיהומיות בישראל, בכוונתי להצעיד את המקצוע החשוב הזה קדימה".

גם ליחידה למחלות זיהומיות בילדים בבית החולים ספרא לילדים במרכז הרפואי שיבא מונתה מנהלת חדשה. ד"ר מיכל שטיין מונתה לתפקיד. היא מחליפה את ד"ר גליה ברקאי, שמונתה לאחרונה למנהלת בית החולים הווירטואלי הראשון בישראל – שיבא BEYOND.

ד"ר שטיין למדה רפואה באוניברסיטה העברית. את ההתמחות ברפואת ילדים ובמחלות זיהומיות עשתה במרכז הרפואי וולפסון. עם סיומה, עבדה בבית החולים כמומחית למחלות זיהומיות בילדים. בשנת 2015 למרכז הרפואי הלל יפה, שם ניהלה את היחידה למחלות זיהומיות ומניעת זיהומים עד שנה שעברה. את עבודתה החדשה בשיבא החלה בפברואר 2022.

על מינויה אמרה ד"ר שטיין: "אני נרגשת מאוד לחזור לעולם רפואת הילדים, ובמיוחד במרכז מוביל כמו ספרא. החזון שלי הוא לפתח יחידה חדשנית שנמצאת בחוד החנית של רפואת המחלות הזיהומיות בילדים בארץ ובעולם, תוך ביסוס מצוינות בכל היבט - טיפול איכותי למטופלים, טיפול אנטיביוטי נאות מקסימלי, מרכז רפואי ללא זיהומים נרכשים, הוראה מצוינת לסטודנטים ולצוות ומחקר קליני ובסיסי. בשיתוף פעולה עם מחלקות בית החולים, אפעל להקמת מרפאות רב-תחומיות ייעודיות ומרפאה מקוונת, להובלת שיתוף פעולה קליני ומחקרי ולאינטגרציה של שיטות מעבדה מתקדמות לשימוש אבחנתי ומחקרי בשיתוף המעבדה המיקרוביולוגית והמעבדה המרכזית לנגיפים".

נושאים קשורים:  מינויים,  חדשות,  מחלות זיהומיות,  שיבא,  פרופ' גליה רהב,  פרופ' דפנה יהב,  ד"ר מיכל שטיין
תגובות

ברכות מעומק הלב ואיחולי הצלחה לשלוש רופאות מעולות ומובילות בתחום המחלות הזיהומיות

מיכאל מזל טוב!! \"

ברכות להצלחה לפרופ\' גליה רהב בתפקיד חדש, מאתגר במיוחד ובעל פוטנציאל לגרום לשינוי מבורך בתרומת מקצוע המחלות הזיהומיות לבריאות האוכלוסייה בישראל.

אנונימי/ת
10.04.2022, 23:14

בשיבא פורשים ידוענים הופכים ל\"נשיאים\"?